دکتر مثبت

+I LOVE + & I AM DR

عصر وحشت

 سلام

ALARM برای زندگی تعجب. این پستمو با دقت  بخونید

مطلبیو که گفتم بهتون وحشتناکه الان براتون نوشتم.

یه چن وقت قبل تو یکی از سایتا یه مطلبی دیدم در مورد موجودی بنام genpets.گفتم حتما یکی از این چیزایی که تو اینترنت رواج داره باشه بهش توجهی نکردم .تا اینکه هر روز بین دوستا وآشنا ها و جامعه  در مورد این موجود میشنیدم که حتی بچه های پزشکی از درست کردن موجودی بدست بشر خبر دادن که بصورت انبوه میخوان بفروشن ومیگفتن سایت داره و کلی معتبره واینا

من شبش اومدم تو اینترنت این مطلبو دیدم :

دانشمندان علم ژنتیک با بی رحمی تمام موجودی ساخته اند که کاملاً درد را احساس می‌کند ولی نمیتواند جیغ بکشد.
شرکت جن‌پتس (
genpets)
اقدام به تولید انبوه حیوانات ژنتیکی کرده است که نمونه آنها در طبیعت وجود ندارد.

شرکت جن‌پتس( genpets)، اقدام به تولید انبوه حیوانات ژنتیکی کرده است که نمونه آنها در طبیعت وجود ندارد.
این موجود زنده در حالت خواب زمستانی در بسته‌بندی‌های مخصوص در فروشگاه‌های این شرکت عرضه می‌شود.
حیوان خانگی ساخته شده در شرکت جن‌پتس مانند دیگر حیوانات دچار درد و رنج می‌شود اما به گونه‌ای ساخته شده که هنگام درد، سر و صدای زیادی نمی‌کند.
عمر این حیوان یک تا سه سال است و پس از خروج از بسته بندی و برخاستن از خواب زمستانی به سرعت با انسان و کودکان انس می‌گیرد. این شرکت اعلام کرده است که به زودی فروش انبوه محصول خود را در قفسه فروشگاه‌های زنجیره‌ای و نمایندگی‌های خود آغاز می‌کند و اکنون در حال ثبت و اهدای حق نمایندگی فروش است.
این شرکت با استفاده از دستاوردهای مهندسی ژنتیک، بااصلاح و دستکاری مولکول‌های دی‌ان‌آ(
DNA)که حاوی اطلاعات زیستی جانداران است اقدام به تولید انبوه و فروش پستانداران زنده کرده است.
بسته‌بندی‌ها دارای نشانگر ضربان قلب حیوان، چراغ ال‌ایی‌دی  (
LED)که درجه تازگی حیوان را نشان می‌دهد و لوله ویژه تغذیه است. شرکت سازنده این حیوانات اعلام کرده است که آنها مانند دیگر حیوانات، دارای عضله، استخوان و خون هستند و اگر قسمتی از بدن آنها بریده شود، خونریزی می‌کنند و در صورت عدم مراقبت جان خواهند باخت.
دی‌ان‌ای این حیوانات بر اساس فن‌آوری میکرواینجکشن تخم (
Zygote Micro Injection) تهیه شده است. این فن‌آوری در سال1997بوجود آمده است و در سال 2003از آن برای تلفیق دی‌ان‌آی انسان و خرگوش با موفقیت استفاده شد.
اقدام شرکت جن‌پتس دغدغه فیلسوفان و حامیان حقوق انسان و حیوانات را بار دیگر گوشزد می‌کند و بیم زندگی در جهانی مانند “جزیره دکتر مونرو” را به ذهن متبادر می‌کند. در جزیره دکتر مونرو که یک داستان تخیلی مربوط به چند دهه پیش است، حیواناتی زندگی می‌کنند که نیمی انسان و نیمی حیوان‌اند.

یک موجود زنده که توسط دی ان ای هایی ترکیبی از حیوان و انسان و علم مهندسی بیو ایجاد و ساخته شده .
آیا جن پتس زنده است و نفس میکشد ؟
بله جن پتس زنده است و نفس میکشد ، عضله و خون دارد ولی با القاء خواب زمستانی به این حالت در پلاستیک قرار گرفته است . در عین حال در همین حالت هم کاملا زنده است و از سوراخهایی که بر روی پلاستیک قرار دارد تنفس میکند.
آیا جن پتس چشم هایش را باز میکند ؟
بله ! حدود بیست دقیقه بعد از اینکه بسته را باز کردید ، جن پتس کم کم بیدار میشود و زندگی خود را شروع میکند .
*آیا جن پتس احساسات دارد و چه نوع موجودی است ؟
بله ، جن پتس با تغییراتی که در دی ان ای آن ایجاد شده در هفت شخصیت یا کارکتر وارد بازار خواهد شد ، و شما میتوانید بنا به علاقه تان ، جن پتس باهوش، کم حرف ،شیطون ، مودب و یا اجتماعی را خریداری کنید.
*آیا جن پتس رشد میکند ؟ چند سال عمر میکند؟

جن پتس رشد کامل خود را داخل بسته انجام میدهد و میزان عمرش بسته به نوع آن از یک تا سه سال متفاوت است .
**توضیح اضافه :
این محصول در دو مدل یکی با طول عمر یک سال و دیگری با طول عمر سه سال و در هفت مدل پهلوان(قرمز) ماجراجو (نارنجی) شاد (زرد) آرام (سبز) متین (آبی) روحانی و رویایی(بنفش)ساخته شده‌است.
خوب بعد سوال و جواب ها ، جالبه براتون هم بگم که این کمپانی این محصول را تولید کرده تا جای عروسک و یا حیوانات خانگی را در منازل بگیرد و مشکلات حیوانات را نداشته باشد.

Gen= Genetic که همون علم ژنتیکه و Pet= حیوان اهلی و دست آموز خانگی

این موجود زنده طوری ساخته شده که حرکات محدودی مانند یک نوزاد داشته باشد به گونه‌ای که مدفوع بسیار مختصر داشته باشد و به غذای کمی هم احتیاج دارد.قد آن حدود 20سانتیمتر و قطرش 7سانتیمتر است و جثه آن از این بزرگ‌تر نمیشود کاملاً درد را احساس می‌کند ولی نمیتواند اصوات بلند تولید کند دارای خون عضله و استخوان است و پس از خروج از جعبه ظرف 20دقیقه بیدار شده و چشم‌هایش را باز می‌کند.
شرکت
bio-genica در استرلیا عروسک‌های جاندار موسوم به (Genpets) را به کمک علم مهندسی ژنتیک به این ترتیب که ترکیبی از ژن‌های خرگوش شامپانزه و خوک با استفاده از القای خواب زمستانی در جعبه نگهداری می‌شود و این جعبه ضربان قلب و میزان تازگی آن را نشان می‌دهد . در سراسر کره خاکی عرضه خواهد کرد.

 

واقعا وحشتناکه نه؟راستش باور همچین چیزی برام هم مشکل بود هم سهل .بخاطر اینکه واقعا فناوری پیشرفته ای میخواد که این اتفاق بیوفته اونم در سطح انبوه.دیگه داش باورم  میشد.بیشتر از همه چیزی که باعث باور پذیریش میشد این بود که همه سایتای ایرانی اونو توضیح داده بودن(لینک چن تاشو میزارم .لینک۱.لینک۲.لینک۳.لینک۴.لینک۵ .لینک۶)حتی سایتای علمی وپزشکی  کلیم با آب وتاب گفتن چقد پیشرفت کردیم و فلان!و از همه مهمترحتی مدیر بلاگ اسکای هم تو وبلاگش تو تاریخ 27 خرداد 87 در موردش متن گذاشته بود همه ام عین هم  حتی کسی نخواسته بود بدونه واقعا جزئیات قضیه چیه. گفتم برم توی سایتش وببینم قضیه از چه قراره؟وارد سایت که میشین واقعا نوشته ها باورتون میشه. میری میبینی اون چیزایی که تو سایتای فارسی دیدی از اینجا عینا ترجمه کردن!!!

ولی چیزی که نظرمو جلب میکنه اینه که هیچ توضیح علمی قانع کننده ای در این مورد ننوشتن که با چه فناوری اینارو ایجاد کردن فقط توش همش گفته فلان زیگوت رو با فلان چیز قاطی کردن.عجب؟

گفتیم ببینم این شرکت آدرسش کجاس قبلا چه کارای علمی کرده دانشمنداش کیان؟از ما گشتن بود و از سایت پیدا نشدننیشخند.رفتم قسمت مولتی مدیا همون عکسایی که قبلا دیده بودمو دوباره دیدم(شمام ببینید).موجوداتی با یه جعبه پلاستیکی که مثلا نشانگر زنده بودنشون اونجا روشن بود.با عقل پزشکی جور درنمیومد.حتی یه نمونه از عکسای این موجودات بیرون از جعبه نبود.

دیگه یواش یواش فهمیدم اینا همش یه جور کلکه.ولی مونده بودم که آخه پس چرا تمام سایتای علمی و پزشکی از این مساله با آب وتاب تعریف کردن وبدون اینکه تحقیق کافی بکنن اینجوری ملتو سرکار گذاشتن

حتی مسخره ترش فیلمیه که تو بلوتوثا این روزا مردم به هم نشون میدن و کلیم باورشون شده!!!!.

یکم تحقیقات کردم و سایتای مخلف ژنتیک و مهندسی ژنتیک رو search کردم اما خبری از این موضوع نبود.بعد مدتی جست وجو تو یکی از forum ای یکی از این سایتا دیدم بله کار کار آقا آدام.بله آقای adam brandejsمتخصص مجسمه سازی وگریم و اسپشیال افکتس فیلمای معروف به همراه دوست دختر محترمش خانم کریستینا دست به این کار زدن و اینا همش عروسکه !!!نیشخندو با پلی استر واینا درست شدن همه ما سر کاریمنیشخند و قصد این آقا و دوست دخترشون اعلان خطر به مردم در مورد خطرات علم bioengineering هستش!!

اینجا بود که 2 تا نکته ذهنمو مشغول کرد:

1)اینکه اگه واقعا همجین اتفاقی میوفتاد و یه موجود زنده مثل چیپس وشکلات فروخته میشد به بچه ها چقدر وحشتناک بود!!موجودی که هیچ هویتی نداره و هر بلایی سر بیچاره میومد.دیگه نگرش بجه ها به زندگی عوض میشد .بعدم معلوم نبود چه اثرات جانبی میتونه داشته باشه از لحاظ زنتیکی رو انسانها چون ویروسهای محیط معلوم نبود تو بدن این موجودات به چی تبدیل بشن.شاید یه ویروس ساده آنفولانزا با یه جهش تو بدن اونا تبدیل به ویروسی خطرناکتر ازsarsمیشد!!!و یا اینا رشد غیر قابل کنترل میکردن و تبدیل به موجودات نابودگر میشدن!!ولی کار این دوس دختر دوس پسر محترم واقعا جالب بود نیشخند

2)اینه که واقعا ما ایرانیا چرا مطلبیو که تو دنیا فهمیدن چیه ما بعد چندین ماه نمیدونم قضیش چیه و هی با آب وتاب بهش دامن میزنیم.همه بدنبال هم اونم تازه سایتای معتبر علمی از پیشرفت جدید خبر دادن!!!اوناییم که رفتن سایت با دیدن عکس DNA و اسید نوکلئیک و 4 تا اصطلاح متقاعد شدن.چرا ما اینطورییم آخه؟

 

بهر حال خدارو شکر که فعلا همچین خبری نیست.ببخشید طولانی بود ولی وظیفه و واجب بود بگم

-----------

پی نوشت:

دوست خوبمون وبلاگ طبیبانه تو بخش نظرات گفتن:

درمورد این قضیه امیدوارم حق با شما باشد چون من با ایمل با این گروه در ارتباط بودم ودقیقا بیان کردند که این یک موجوددستکاری شده -ازلحاظ ژنتیکی- هست. بعد هم مدتی قبل گفته بودند فقط در دست مدیران خودشان هست و حالا هم به بازار عرضه شده. بهرحال بازهم امیدوارم اینطورباشد که شما میگوئید.

جواب:اولا اونا خیلی حرفه ای عمل کردن حتی تو سایتشون دارن جذب نمایندگی فروش میکنن معلومه که این حرفو به شما میزنن ولی شما باید دلایل علمی میپرسیدین که نحوه ایجاد این موجود چیه ؟سیستم ژنتیکیش بر چه اساس؟نحوه تغذیش تو اون قوطی پلاستیکی چطوریه؟برای تولید چنین موجودی اونم برای فروش باید چن تا شرکت بزرگ با هم  همکاری کنن از جمله یه شرکت الکترونیکی برای تولید چیپ هایی به اون کوچکی برای نشان دادن نحوه زندگی و...

یعد این همه توضیح برای اینکه واقعا امیدوار بشین همچین موجودی فقط یه عروسک هستش واون گروه سرکاریه. سایت Adam Brandejs رو ببینیدتا شکتون به یقین تبدیل شه.

 


 

+ دکتر مثبت ; ۳:۳۱ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ۱۳۸٧/٤/۱۳
    پيام هاي ديگران ()