آری زندگی این است برادر!

سلام + پی نوشت ۱ و ۲

خبریو دیدم که همه روزنامه ها  و تلویزیونا داشتن در موردش بحث میکردن

این خبر به قدری خوشحالم کرد که نمیدونین.از این خبر ساده نگذرین

 

قصاب بوسنی دستگیر شد.

لطفا این پستمو کامل بخونین و ساده نگذرین این تجربه ایه که خودم لمس کردم

۱۲ ۱۳ سال  پیش بود .خبرها داش از قلب اروپا میومد قلب تمدن قلب دموکراسی قلب مبارزه با نزاد پرستی .چی بود؟بعد از استقلال بوسنی.صربها بی محابا اقدام میکنن به به حمله به مسلمانان وکروات ها و قتل عام اونا.اولش باورمون نمیشد مگه میشه تو جایی که ادعای تمدن میکنن قتل عام نژادی راه بیوفته؟

یواش یواش تصاویر منتشر شد واقعا وحشتناک بود اعدامهای دسته جمعی کودکان و مرد وزن اونم جلوی دوربین خبرنگارا!!!

تصاویر هیچوقت یادم نمیره که سربازا خیلی راحت یه گروه بزرگ از انسانهایی که تنها جرمشون  مسلمون بودن بود رو زیر رگبار گرفتن و بزرگترا سعی میکردن سپر بلای کوچیکترا بشن بعدم همرو با بولدوزر ریختن تو گودال!!

واقعا درد آور بود این تصاویر از آفریقا نمیومد از اروپا بود.نزدیک 4 سال این جنایات ادامه داشت ولی صدای هیچکس درنمیومد

قصاب بوسنی در عرض چند ساعت تو شهر سربرنیتسا 8 هزار نفر مسلمون رو قتل عام کرد باورتون میشه؟

اینایی که دم از حقوق بشر میزدن 4 سال گذاشتن هر چقدر قتل وغارت میخوان انجام بدن

چیزی که باعث نزدیکی من با مردم بوسنی و نوشتن این پست بشه این بود که اون موقع ما مدرسه میرفتیم تو اخبار اومد که مجروحان بوسنی و عدهای از آواره هاش رو به ایران میارن.بعد یک هفته گفتن یک گروه سرود از بچه های هم سن وسال  بوسنیایی دارن برنامه اجرا میکنن.مام جزو کسایی بودیم که این برنامرو دیدیم یه عده دختر وپسر بور خوش چهره اروپاییه مسلمون.انقد با حس داشتن از رنجشون میخوندن که همه ما داشتیم گریه میکردیم .بعضیاشون اشکاشونو با دستشون پاک میکردن اما با قدرت داشتن میخوندن

بعد مراسم فهمیدیم  این بچه ها خانواده هاشونو قتل عام کردن و هیشکیو ندارن

پای صحبتشون نشستیم.مترجم انقد احساسی شده بود نمیتونس ترجمه بکنه و هی مکث میکرد

یکیشون میگفت صربها حمله کردن به منطقه ما و همرو از خونه ها کشوندن بیرون جمع کردن یه جا میگفت بچه هارو از پدر ومادراشون جدا کردن هر کسیم مقاومت میکرد درجا میکشتنش.

میگفت بولدوزر زمین رو کند و2 تالوله خیلی بزرگ اونجا بود همرو کردن تو اونا و 2 طرفشو با ورق جوش دادن.فریاد مردم داش از تو لوله میومد و ضربه هایی که به دیواره لوله میزدن بهد لوله هارو تو اون گودال انداختن وروشو خاک ریختن!!!بعد به ما گفتن به بقیتون بگین که این سرنوشت هر چی غیر صرب و رفتن.نماینده صلیب سرخ اونجا گفت هدف صربها از زنده نگهداشتن این کودکان ایجاد رعب و وحشت ت بقیه مردم بوده چون میدونستن اینا جریانو تعریف میکنن.

یکی که سن بیشتری داشت گفت تو روستای ما حمله کردن و همه زنارو جدا کردن و جلوی خانواده هاشون عریانشون کردن وبه همشون تجاوز کردن بعدم اونارو سوار کامیون کردن تا به اردوگاههای زنان ببرن که این اردو گاهها برای سربازای صرب درس شده بود تا به هر کی که میخوان تجاوز کنن

بعدا شنیدیم که زنایی که تو این اردوگاها حامله میشدن شکمشون رو با چاقو پاره میکردن و با بچه مثل توپ بازی میکردن

اشک بود که ازصورت دوستام داش میریخت واقعا تکاندهده بود.آلمان نازی این قدر کثیف نبود که این گروه کوچک صرب این همه جنایت مرتکب شدن.آیا نمیتونستن جلوشونو بگیرن ؟ناتو با اون عظمتش چیکار کرد ؟هیچی 4 سال نگاه کردن تا هر چقدر دوس دارن بکشن و غارت کنن.من اونجا بود که دیدم همه این شعارا دروغ

یه نوار هدیه گرفتیم که روش عکس یه عده جوون بوسنیایی بود که تو جنگل داشتن نماز میخوندن تا با اسلحه های بی فشنگشون به جنگ صربها برن واز خودشون دفاع کنن

هنوزم که هنوزه هروقت دلم میگیره این نوار رو گوش میدم.شاید یه روز تو کامپیوتر ظبطش کنم و براتون بذارم گوش بدین 

یادم میاد خیلی از جوونای ایرونی اونموقع رفتن بوسنی برای کمک به مسلمونای بوسنی و حتی شهید هم شدن.

برای اینکه با فضا بیشتر آشنا بشین ابراهیم حاتمی کیا یه فیلمی داره در این مورد بنام سفر سبز یا خاک سبز یه همچین چیزی حتما اونو ببینید(یادم اومد خاکستر سبز)

اما برگردیم به این آقای رادوان کارادزیچ .:

 

کاراجیچ در سال 1960میلادی به سارایوو مهاجرت کرد و پس از اتمام تحصیلات به عنوان روانشناس موفق به اخذ درجه دکترا از دانشگاه سارایوو شد.
وی در دهه 1970 و 1980 میلادی در مراکز درمانی متعددی از جمله در بیمارستان سارایوو، بیمارستان روانی زاگرب و مرکز پزشکی "وژدوواتس" در بلگراد به عنوان پزشک مشغول کار بود.

 همچنین در دانشگاه کلمبیا در نیویورک به مدت یک سال دوره تکمیلی پزشکی را گذراند.

 

جالبه نه؟ داشتم فک میکردم کسی که خودش به دنبال زنده کردن انسان بوده چطور تونسته اینهمه جنایتو انجام بده تو دنیا اتفاقات عجیبی میوفته!!

حالا بعد فرارش و قایم شدنش و تغییر هویتش چیکار میکرده؟

 کاراجیچ به مدت 10سال با نام مستعار "دراگان دیوید دابیچ" و به عنوان پزشک در یک کلینیک خصوصی در بلگراد کار می کرد.
وی طی یک دهه که ظاهرا از سوی دادگاه لاهه و ماموران امنیتی و اطلاعاتی تحت تعقیب بود در سمینارهای پزشکی به عنوان پژوهشگر شرکت می کرد و به ایراد سخنرانی در زمینه های بهداشتی و پزشکی می پرداخت.
کاراجیچ همچنین طی یک دهه گذشته مقالات متعددی در نشریه "ازدراوو ژیوت" (زندگی سلامت ) چاپ بلگراد منتشر کرده است.

 مگه میشه آدم یه قاتل بالفطره باشه و بیاد برای سلامت مردم دوباره کار کنه؟این چه جور معادله اییه؟

مساله دیگه اینه که خود صربها هم میدونستن اون کجاس ولی نمیگفتن ولی هر کسی تاریخ مصرف داره الان دیدن که تحویل اون بیشتر از مخفی موندنش براشون نفع داره و شرط اتحادیه اروپا برا پیوستن به اتحادیه تحویل جنایتکارای جنگییه و گرنه این صربها همون سربازای صربین که  چن سال پیش همین جناتارو کردن. 100 سال از این حادثه نمیگذره که نسل عوض بشه اینا همون آدمان

همونطور که الان همین صربها دارن به طرفداری از کارادیچ تظاهرات میکنن و اونو قهرمان ملی میدونن!!!

اینا کین؟همون مردم به اصطلاح متمدن اروپا

یا چرا کشورهای اروپایی گذاشتن 4 سال زن و بچه و مرد بیگناه قتل عام بشن و بعد کلی کشتار وتصفیه نزادی تقریبا کامل تازه وارد عمل بشن و نیرو های سازمان ملل بیان به صحنه اونم چه اومدنی؟ اونجا جرم مسلمونا مسلمون بودنشون بود.مگه نه اینکه اروپاییا خودشونو متمدن ومسلمونارو تروریست میدونن ولی مسلمونای بالکان که مظلوم ترین مسلمونا بودن پس گناه اونا چی بود؟ 

 که نتیجش:

کشتار 260 هزار نفر و آوارگی یک میلیون و 800 هزار نفر از سال 1992 تا 1993 در جنگ های بوسنی و دیگر مناطق منطقه بالکان بود.

وقتی سازمان ملل وارد منطقه شد مردم به فکر اینکه پیش اونا امنیت خواهند داشت رفتن جمع شدن کنار اونا تو اردوگاههای سازمان ملل اما همین نیروها وقتی دیدن صربها دارن به او ن منطقه میان. مردمو تنها گذاشتن و فرار کردن و چقد از مردم که از مخفیگاههاشون به این اردوگاهها اومده بودن دوباره قتل عام شدن!!جالب اینجاس که این نیروها چریکهای مسلمون بوسنی که از مخفیگاهها دفاع میکردن رو مجبور کردن که سلاحهاشونو تحویل بدن!!!و مسلمونایی که دیگه سلاحی برای دفاعم نداشتن در مقابل سربازای صرب بودن. 

خبرش اینطوری مخابره شده با دقت بخونید:

در سال 1995 شهر سربرنیتسا هنگامی که به عنوان منطقه امن تحت حفاظت نیروهای سازمان ملل بود توسط نیروهای کارادریچ تصرف شد وهشت هزار زن وکودک در عرض چند ساعت در اردو گاههای سازمان ملل قتل عام شدند

شهر مسلمان نشین سربرنیتسا درسال ‪۱۹۹۵‬به عنوان منطقه امن ، تحت حفاظت سربازان هلندی سازمان ملل متحد قرار داشت . حدود ‪۶۰۰‬سرباز هلندی مستقر دراین شهر که ازقبل شبه نظامیان ساکن این شهر مسلمان نشین را خلع سلاح کرده بودند امنیت این شهر را به عهده داشتند. تنها چند روز قبل از حمله نیروهای صرب به این شهر، مردم بی دفاع سربرنیتسا نگران ازقتل عام  به ساختمان مستقر نیروهای هلندی مراجعه و خواهان پس گرفتن سلاح های خود برای دفاع از شهر شدند اما با پاسخ منفی فرماندهان نظامی هلندی مستقر دراین قرارگاه روبرو شدند.
شهر سربرنیتسا در یازدهم ژوئیه ‪۱۹۹۵‬میلادی توسط نیروهای صرب به فرماندهی ژنرال راتکو ملادیچ بدون مقاومت نیروهای هلندی سازمان ملل که از این منطقه به عنوان منطقه امن حفاظت می کردند، تصرف شد و...

(عین این خبر رو برید جستجو کنید ببینید راست میگم یا نه؟)

واقعا تو این دنیای کثیف حرف کیو باور کرد؟آیا همین به اصطلاح اروپاییان متمدن چه تضمینی هست که مثل قبل دوباره به هوس کشور گشایی وارد یه جنگ و غارت دیگه نشن؟و کشور های ضعیفترر و به بهانه های واهی مورد تاخت وتاز قرار ندن؟مگه همین اروپاییا نبودن که همین 10 12 سال پیش این جنایاتو انجام دادن؟

برای درک اوج جنایت.فقط جنایت یک سرباز جزء صرب که زندانیه اینه(در خبرگزاریها موجود):

یک زندانی صرب به اسم " هیراگ" .  این زندانی 23 ساله،  85 نفر را  سر بریده بود.  از این 85 نفر، 45 نفر زن بودند که به همه آنها تجاوز کرده بود!!!!

 

- میتونین تصاویر کشتار رو با یکه جستجوی ساده تو اینترنت ببینید اگه فک میکنید

 اینا داستان 

من به عنوان یک پزشک مخالف جنگم چون من یک پزشکم

پی نوشت۱:

جمله بالایی ظاهرا ذهن خیلیارو مشغول کرده.معلومه که هر انسانی با هر شغلی میتونه مخالف جنگ باشه و مختص به پزشک نیست..ولی اینو باید بدونیم تا مردم نخوان جنگیم اتفاق نمیوفته و شروع هر جنگی رو با هزار بهانه توجیه میکنن اما من میخوام بگم به عنوان یک پزشک با جنگ به هر بهانه ای مخالفم مگر اینکه دفاع مطرح باشه چون هدفم کاهش آلام بشریه و جنگ در تضاد با اونه.اما اگه به عنوان یک انسانی که دغدغه پزشک بودنو نداره به جنگ نیگاه میکردم ممکن بود جنگ رو بعضی وقتها مناسب بدونم.همونطور که مردم متمدن اروپا و آمریکا کشتار مردم عراق وافغانستان رو به خاطر مبارزه با تروریست و ایجاد امنیت برای خودشون و یا جهان توجیه کردن و خیلیم کار مناسبی دونستن.

 

پی نوشت۲:

 سلام

مبعث پیامبر اکرم(ص) و عید مسلمین مبارک همه شما باشه

دلم بدجوری برا مدینه و گنبد خضراء تنگ شده.

یا رسول الله مددی که دلم گرفته از این عالم.

من ققط اومدم بگم که شرمنده همه دوستان هستم که نمیتونم بهتون سر بزنم.این ماه من در حد حمالی دارم کار میکنمنیشخند این ماه سنگینه.دسترسی به اینترنتم خیلی کمه.فوقش اگه وقت بیارم میتونم آپ کنم.ایشالا جبران میکنم

در ضمن از دوستایی که ارزش گذاشتن و این پستمو کامل خوندن ممنونم چون با این پستم احساس میکنم به اون بچه ها تا حدی دینمو ادا کردم.

کوچیک با معرفتا

دکتر مثبت

 

/ 128 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بانوی هم وطن

ممنون یکی دوباره یاد ما انداخت با چه گروه خبیثی طرف هستیم. اما همه یادشون نیست. یعنی باید قتل و غارت و کشتار و بی حرمتی رو تجربه کرد تا جلوش در اومد؟

ساراناز

ای بابا کشیک تموم نشده عمل قلبم بود تا حالا جوش خورده بود [نیشخند] فکر کنم مامان پیشی ها رو گرفته سرش گرمه ها [نیشخند]

ساراناز

ای بابا کشیک تموم نشده عمل قلبم بود تا حالا جوش خورده بود [نیشخند] فکر کنم مامان پیشی ها رو گرفته سرش گرمه ها [نیشخند]

ساراناز

اقا دیشبم نبودید ما بردیمااااااااااااااااا [نیشخند] یادش بخیر [لبخند]

بلوط

سلام مطالب ویلاگتون خیل جالبن(برعکس خیلی از ماها که فقط چرت و پرت می نویسیم!) دلم خیلی به حال اون بچه ها سوخت واقعا یه انسان تا کجا میتونه پیش بره حتی حیوان هام با همنوعشون این کارو نمی کنن و البته وقتی گفتین اون قصاب یه پزشک بوده دیگه داشتم شاخ در میوردم اخه تو هر کلاس از هر درسی که به ما یاد می دن مدام بر حفظ جان بیمار تاکید می کنن و اینکه وظیفه ما نجات انسان ها لز دردو رنجه من نمی دونم این اقا با چه انگیزه ای طبابت می کرده مطلبتون در مورد جن پتس هم خیلی جالب بود البته منم باور نکردم اما شما مطمئنم کردید واقعا ممنون ببخشید اینقدر طولانی شد.

نسرین

من نمیدونم تو دفعه ی بعد با چه رویی میخوای بیای بگی که " من اومدم"[نیشخند]

نسرین

ای وای یادم رفتم بپرسم مامان پیشی ها شده عیال شوما دیگه ؟ وااااااای سرت اونجا گرمه ! ای شیطون [نیشخند][نیشخند][نیشخند]

پوم تاک سیس

سلام من عاشق الفی بودم یه زمانایی به من هم سر بزنید خیلی دوست دارم نظرتونو بدونم[قلب]

آوا

سلام با خبری درباره همین جانی آدم کش به روزم بم سر بزن خوشحال می شم.