عید مبارک

سلام

عید غدیرخم عید بزرگ شیعیان مبارک باد

مخصوصا برا بچه سیدا که از همینجا اظهار ارادت به همشون دارمنیشخند

در وصف حضرت علی(ع) زبونم واقعا قاصره.علی کسی بود که قدرشو ندونستن حتی با اینکه پیامبر ایشونو ولی و وصی خودش معرفی کرد و متحجران و مردم جاهل اونموقع بدترین اهانتها و زجرهارو روانه ایشون و همسرشون فاطمه کردن.واقعا اگه فقط یه لحظه فک کنیم که انسان به اون عظمت بعد از شهادت همسرش از اذیت و آزار مردم میرفت و حرفاشو با چاه میگفت دیگه اونوقت ما دیگه نباید از این دنیای پر ستم انتظاری داشته باشیم.

امیدوارم که شیعه های خوبی برای راه اون حضرت باشیم

راستی من از دوستام جزو پزشکای صلیب سرخ هستن وامروز برام ایمیل HELP GAZA NOW رو فرستادن. هر جای اینترنتو نیگا میکردم تمام سازمانهای کمک رسانی خارجی که اکثرا هم غیر مسلمون هستن فریاد HELP GAZA NOW  سردادن.ما که شیعه علی هستیم نباید بی تفاوت باشیم.میدونم خیلیاتون از مساله فلسطین زده شدین به خاطر این که هر روز تو تلویزیون صحبتشه.ولی سیاستو ول کنین ما که از این خارجیا کمتر نیستیم الان به بچه هایی فک کنین تو سرما توی محاصرن و اب و غذا رو بروشون توی قرن بیست و یکم بستن وجالبه همین عربهایی که واسه ٣ جزیره ما خودشونو میکشن الان همشون خفه شدن.اینو بدونین مصر با غزه همسایس ولی جالبه که اونم به کمک اسرائیل اومده و از ٢طرف کاملا مرزها بستس و غزه تو محاصرس و رو سرشون بمب و موشک میریزه.من به عنوان یه پزشک اونم از نوع مسلمونش به این مساله نیگا میکنم نه نگاه سیاسی .حتی هرجایی غیر از غزه بود همین احساسو داشتم حتی اگه  در بلاد غیر مسلمان انسانهای غیر نظامی و بی دفاع اینطوری تحت شکنجه قرارمیگرفتن وظیفه کمک داشتیم.

یا علی مخلصیم.

در وصف حضرت علی فرازی از سخنرانی دکتر شریعتی رو میزارم حتما بخونید ارزش چند لحظرو داره

“…علی (ع) مرد شمشیر و سخن و سیاست است. احساسی به رقت یک عارف دارد، و اندیشه‌ای به استحکام یک حکیم. در تقوا و عدل چندان شدید است که او را در جمع یاران - حتی در چشم برادرش عقیل - تحمل‌ناپذیر ساخته است. آشنایی دقیقه و شاملش با قرآن، قولی است که جملگی برآنند. شرایط زندگی خصوصی‌اش، زندگی اجتماعی و سیاسی‌اش و پیوندش با پیغمبر (ص) ، و به‌ویژه سرشت روح و عمیقی که در زیر احکام و عقاید و شعایر یک دین نهفته است و غالبا از چشم‌های ظاهربین پنهان می‌ماند، از نزدیک آشنا کرده و احساسش و بینشش با آن عجین شده است. وی یک وجدان اسلامی دارد، و این جز اعتقاد به اسلام است.
در طول 23 سالی که محمد (ص) نهضت خود را در صحنه روح و جامعه آغاز کرده، علی (ع) همواره درخشیده، همواره در آغوش خطرها زیسته است و یک بار نلغزیده است. یک‌بار کمترین ضعفی از خود نشان نداده است.
آنچه در علی (ع) سخت ارجمند است، روح چندبعدی اوست. روحی که در همه ابعاد گوناگون و حتا ناهمانند قهرمان است. قهرمان اندیشیدن و جنگیدن و عشق ورزیدن، مرد محراب و مردم. مرد تنهایی و سیاست، دشمن خطرناک همه پستی‌هایی که انسانیت همواره از آن رنج می‌برد و مجسمه همه آرزوهایی که انسانیت همواره در دل می‌پرورد.
… علی (ع)، چه کسی می‌تواند سیمای او را نقاشی کند؟! روح شگفتی با چند بعد، مردی که در همه چهره‌هایشان به عظمت خدایان اساطیر است. انسانی که در همه استعدادهای متفاوت و متناقض روح و زندگی قهرمان است. قهرمان شمشیر و سخن، خردمندی و عشق، جانبازی و صبر، ایمان و منطق، حقیقت و سیاست، هوشیاری و تقوی، خشونت و مهر، انتقام و گذشت، غرور و تواضع، انزوا و اجتماع، سادگی و عظمت. انسانی که هست از آن گونه که باید باشد، و نیست. در معرکه‌های خونین نبرد، شمشیر پرآوازه‌اش صفوف دشمن را می‌شکافد و به بازی ‌می‌گیرد. سیاه خصم همچون کشتزار گندم های رسیده در دم تیغ دو دمش بر روی هم می‌خوابد و در دل شب‌های ساکت مدینه همچون یک روح تنها و دردمند که از خفقان زیستن بی‌طاقت شده است و از بودن به ستوه آمده، بستر آرامش را رها می‌کند و در پناه شب - که با علی سخت آشنا و مانوس و محرم است - از سایه روشن‌های آشنای نخلستان‌های ساکت حومه شهر، خاموش می‌گذرد و سر در حلقوم چاه می‌برد، و غریبانه می‌نالد. زندانی بزرگ خاک، عظمتی که در زیستن نمی‌گنجد. روح آزادی که سقف سنگین و کوتاه آسمان برسینه‌اش افتاده است و دم زدن را بر او دشوار کرده است.
او که از شمشیرش مرگ می‌بارد و از زبانش شعر، هم زیبایی دانش را می‌شناسد و هم زیبایی خداوند. هم پروازه‌های اندیشیدن را و هم تپش‌های دوست داشتن را. خون‌ریز خشمگین صحنه پیکار، سوخته خاموش خلوت محراب. او: ویرژیل« دانته» است، و رستم «فردوسی» است و شمس مولای روم و…
چه می‌گویم!! مگر با کلمات می‌توان از علی (ع) سخن گفت؟! باید به سکوت گوش فراداد، تا از او چه‌ها می‌گوید؟! چه او با علی (ع) آشناتر است…! علی (ع) خود محمد (ص) دیگری است، و شگفت‌تر آن که: در سیمای علی (ع)، محمد (ص) را نمایان‌تر می‌توان دید.

/ 29 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سپیده

عید گذشته‌تون مبارک شب یلدا هم خوش بگذره[چشمک]

دکترایکس

عید تو هم مبارک عزیز با تاخیر[نیشخند]حتما" به من سر بزن مطلب جالبی دارم[چشمک]

با مطلب جدید درباره مرحوم ناصرعبداللهی (ناصریا) منتظرتون هستم.[گل]

مینا

با مطلب جدید درباره مرحوم ناصر عبداللهی (ناصریا)منتظرتون هستم. بقول محسن چاووشی ناصر شهید اندیشه علوی شد

ماندا

آدم خیالش راحت نیست که واقعا این کمک به اونا میرسه یا نه !

ساراناز

عمرتان صد شب یلدا دلتون قد یه دریا توی این شبهای سرما یادتان همیشه با ما [گل] یلدا مبارک مثبت [قلب] امسال که نشد سال دیگه ایشالله خونه خودتون با .... دونفری بگیرید همه بگید امین [نیشخند]

پوم تاک سیس

سلام جناب [قلب] با اجازتون در حال زدن یک عدد خر بیچاره هستیم[نیشخند] امسال میخواهیم دوباره کنکور بدهیم البته نه به خاطر کیک و ساندیس[نیشخند] بلکه فقط به دلیل قبولی در رشته ی مورد علاقه ام [قلب](پزشکی)[قلب] اگه خدا بخواد برام دعا کنید فعلا[خداحافظ][نیشخند][قلب][قلب][لبخند]