لنگه کفش

سلام

خانوما آقایون شب یلداتون مبارکنیشخند(حالا من نمیدونم چرا مد شده هی اس ام اس میزنن شب یلدا مبارک..آخه از چه نظر مبارک؟نیشخندخوب بگین مثلا شب یلدا خوش بگذره چه میدونم یه چی تو این مایه هانیشخند)

همونطور که گفته بودم عروسی دوستم رو به سلامتی برگزار کردیم میشه گفت که به اتفاق دوستان منفجر کردیمنیشخند.ایشالا خوشبخت شه بچه خوبی بود(بود!!!نیشخند)

از همینجا به کشیک های این ماهم سلام و عرض ارادت میکنمنیشخند.

لنگه کفشی که خیلی خیلی دیر پرتاب شد

صحنه ای که لنگه کفش پرتاب شد رو همه دیدیم و بعد کلی حمایت مردم عراق از خبرنگار عراقی منتظر الزیدی.خوب باید حق داد که در مقابل این همه کشتار یه لنگه کفش چیزی نبود و باید پرتاب میشد و کار جالبی بود در نوع خودش و ابهت بوش رو شکست.اما من از این در عجبم که مردم عراق وقتی که سالها زیر شکنجه فاتح قادسیه یعنی صدام لعین بودن چرا جرات پرتاب لنگه کفشرو به طرف صدام نداشتن چرا؟مگه نه اینکه صدام دست پرورده آمریکا و پدر همین بوش بود؟چرا وقتی که ٨ سال صدام بهترین جوونای مارو به شهادت رسوند صداشون درنیومد.وقتی که مردم بیگناه مارو زیر بمباران هواپیماهاش و موشکباران قرار داده بود صداشون درنیومد ؟

چرا وقتی تو تلویزیون عراق اعلام شد خونه های مردم بیگناه تو تهران موشکبارون شده همین مردم عراق رقص و پایکوبی کردن؟چرا؟

مگه مردم ما راضی به این بودن که ماام مردم عادی عراق رو بمباران کنیم؟مگه ما همچین کاری در حقشون کرده بودیم؟

چرا وقتی که جنازه های شهدای مارو تو تلویزیونشون بعد از هر عملیات موفقشون نشون میدادن هیچکدوم اعتراض نمیکردن ؟بلکه میریختن تو خیابونا و عکس صدام رو میبوسیدن؟اونهمه سرباز عراقی که برای کشتار مردم ما حمله کرده بودن مگه همشون با زور و تهدید اومده بودن جنگ؟مگه میشه؟مگه میشه ٨ سال مردم عراق با زور برن جنگ؟

چرا حتی یک نفر به طرف صدام جنایتکار لنگه کفش پرتاب نکرد؟مگه صدام مثل بوش زنا و بچه های مارو بیوه و یتیم نکرد؟

چرا تو سال١٩٩١ وقتی صدام شیعیان دلاور عراق روکه علیه صدام قیام کرده بود رومحاصره کرده بود و داشت قتل عام  میکرد بقیه مردم صداشون درنمیوند؟

چرا وقتی اونموقع که زنا و بچه های شیعه از ترس قتل عام بدس صدام به حرم امام علی(ع)پناه برده بودن کسی برای کمک به اونا نیومد؟

عراق منو یاد بعضی شهراش مثل کوفه و سامراءمیندازه

همین بس که حضرت علی (ع) تو مسجد کوفه ضربت خورد و به شهادت رسید.همین بس که سیدالشهدا(ع) به خاطر بیعت شکنی و ٢ رویی مردم کوفه به شهاد ت رسید.همین بس که به سمت خانواده بی پناه سید الشهدا وزینب تو کوچه های کوفه سنگ پرتاب شد همونایی که به امام حسین (ع)گفته بودن ما تا آخرین نفس حمایتت میکنیم.همین بس که امامان ما تو زندانهای سامراء به شهادت رسیدن

همین بس که اهل کوفه...

حیف که انسانهای مخلصی که آینده ساز این مملکت بودن مثل شهید چمران. باکری و هزاران شهید جوون و تحصیلکرده و مخلص این کشور رو که آینده ساز این کشور بودن از دست دادیم.

حیف که این لنگه کفش دیر پرتاب شد...

/ 34 نظر / 61 بازدید
نمایش نظرات قبلی
drgomshode

ama man az partabe on lenge kafsh vaghean az tahe del khoshhal shodam, dar zemn az arabe jahel ham chandane entazari nadaram, in mored estesna bud

فردینا

salam vaghean ham hamin tore ke migi hala che fayede ama khodaeish kehily jaleb bod lenge kafsho migam dige[نیشخند]

نیلوفر

در جنایت و ظلم بوش که هیچ شکی نیست ولی این روش اعتراض هم خیلی سخیفانه ست !

روزها و سوزها

مهم اينه كه پرتاب سلام به روزم با : وقتی سوختن تقدیر می شود که راهی برای گریز نیست ...شاید حال تو را بفهمم.طفلک بی گناه من ! تو هم مثل بچه های شهر ...رفته بود ی یاد بگیری : آن مرد در باران آمد را ...رفته بودی یاد بگیری آب ...بابا را ...اما آتش به تو یاد داد که آب یعنی چه ! که بابا یعنی چه ! وقتی هرچه صدا زدی بابا... داد زدی و نیامد... تو رفته بودی مثل کبری دفتر مشق ات را زیر باران جا بگذاری ...اما زیبای سوخته من ! تقدیر ، ترا میان آتش گذاشت ... و مادرت وقتی ترا یافت ...نمی شناختت چون نه صورتت رنگ زیبای کوچکش بود نه دستانت ...ترا از ناله هایت شناخت ... . چشم انتظار شما [گل]شد ...

دکتر پرتقالی

اما کاش مردم ما یادشان بود که همین عراقی ها و من جمله همین خبرنگار چطور 8 سال بهترین آدمها رو از ما گرفتن کاش ملت اینقدر مبتلا به جوگرفته ای نبودن

گل پسر

چطوری مثبت جان؟ کم پیدایی؟ البته درواقع من کم سعادتم که ملاقات ننموده ام شما را. البته به نظر من این لنگه کفش میون این همه سیاست بازی و ظلمی که وجود داره فقط یه چیز فانتزیه. تازه حالا معلوم نیست واسه این خبرنگار بیچاره چه جرمی ببرند.

محمد

سلام. در مورد مردم عراق خود جواب خود را داده ای. پس یک نفر از مردم عراق که چه عرض کنم عده ی بسیاری بر علیه او قیام کردند حالا چرا لنگه کفش یه سویش پرتاب نکردند چون از نزدیک با اون ملاقات نداشتند.

محمد

اینهمه کشته های مردم عراق در زمان جنگ که به دست بعثی ها کشته می شدند را خبر نداری. شهید صدر و خواهرش که در دیگ انداخته شدند را خبر نداری.این خبرنگار هم از شهرک صدر بغداد است.

نسرین

باز من اومدم تو مفقود شدی ! تو برو من بیام ... من میرم تو بیا .. [خنده]

mojabah

سلام در ابتدا میخواهم به امام و تمام برادرن بسیجیم سلام گرمی بکنم. چند رور است که از بانک صادرات نمیتوانم پولم را بگیرم. گفتند تحت بر رسی‌ ۲ تا ۳ میلیون حسابها و گردآوری مشخصات صاحبان این حسابها هستند. تعجب می‌کنم چرا حتی از خودپرداز هم نمیتوانام پول بگیرم. شنیدم چندین میلیون دلار پول‌های بانک صادرات را آقایان دزدیدند و بانک مرکزی را هم تحریم کردند. آیا بانک مرکزی تحریم شده یا دزدیهای این آقایان وسعت گرفته؟ یا امام این احمدی‌نژاد و در و دسته‌اش را بندازید زندان تا دست از این دزدیها بر دارند. پول ما مقام زیاد ایشان و همبستگانشن را کور کرده است.«يَخْضَمُونَ مَالَ اللَّهِ خِضْمَةَ الْإِبِلِ نِبْتَةَ الرَّبِيعِ»(نهج‏البلاغه، خطبه 3) بعضي‌ها طوري از بيت المال مصرف مي‌كنند و آن قدر حيف و ميل مي‌كنند كه انگار شتر به علف تازه رسيده است.